NEPODPORUJTE MNOŽÍRNY

19.04.2022

POKUD SI CHCETE POŘÍDIT PEJSKA NESPĚCHEJTE, BUĎTE OPATRNÍ. VYBÍRÁTE SI PARŤÁKA NA 10-13 LET

Nejsnazší boj proti množírnám, je nekupovat jejich štěňata, koťata apod.  Je velký rozdíl mezi chovateli, kteří se o chovná zvířata pečlivě starají a množiteli, jejichž "péče" je často na hranici týrání zvířat. 

Zde je pár rad, jak rozeznat chovatele a množitele:

CHOVATELÉ vám umožní navštívit štěňata u feny - pochlubí se rodiči. Poradí vám s výběrem. Ptají se jestli pejsek bude u vás bydlet v bytě nebo v domku se zahradou. Sepíší s Vámi kupní smlouvu. Nachystají pro štěňě trochu žrádla na první dny... Stojí o to zůstat v kontaktu, dozvědět se, jak se štěněti u vás daří. Předajívám odčervené očkované čipované zvíře s očkovacím průkazem, průkazem původu aspoň 8 týdnů staré.


 MNOŽITELÉ  jsou motivováni pouze finančním ziskem. Neumožní vám vidět rodiče, štěňata u matky. Nabídnou se, že vám štěně raději přivezou. Štěně je často maličké 4-5 týdnů staré, nedostatečně socializované, zablešené i nemocné. Množitel chce jen převzít peníze a zmizet. Štěně obvykle není ani odčervené, ani naočkované. Někdy množitel vymlouvá, že je očkované, ale nemá průkaz. Veterinář, vystaví průkaz společně s očkováním, píše do průkazu další termín očkování.


Částku, kterou ušetříte při nákupu obvykle mnohonásobně převýší výdaje na veterináře, čas než si mládě zvykne na nové prostředí - lidi, děti auta apod. než se odnaučí bázlivosti, agresivitě apod.


Vytvořte si webové stránky zdarma!